Kaip atsikratyti pelėsio? Susitvarkykite visam laikui

Ar jūsų namo sienos, baldai ar vonios kambariai buvo „dekoruoti“ juodomis dėmėmis? Kas tai? Tikras kenkėjas pelėsis! Kokią grėsmę tai kelia žmonėms ir kokių priemonių reikėtų imtis?

Pelėsiai gali įsitaisyti bet kurioje šeimoje ir tapti rimtu įvairių ligų ir alergijų šaltiniu. Todėl labai svarbu jį kuo greičiau pašalinti, nes tik tada jūsų namų erdvė bus saugi ir tinkama gyventi.

Kodėl pelėsis atsirado mano namuose?

Norėdami visam laikui atsikratyti pelėsių, pirmiausia turite sužinoti, kaip ir kodėl jis atsiranda jūsų namuose. Smulkios pelėsio sporos sklando visur (pavyzdžiui, ore, vandenyje). Patekę į gerą mikroklimatą, jie pradės greitai daugintis. Viena dažniausių pelėsio atsiradimo priežasčių yra didelė drėgmė ir blogas vėdinimas. Pelėsis yra paprastas grybas, kuriam labai patinka drėgmė ir bloga ventiliacija. Drėgni namai ir pirmo aukšto butai, per didelis drėkintuvų naudojimas ir daugybės gėlių auginimas mažame kambaryje – visa tai skatina pelėsių atsiradimą. Dažnai „pagražina“ vonios kambarius, tualetus ir oro kondicionierių filtrus. Taip pat turėtumėte atidžiai patikrinti skalbimo mašinas, šaldytuvus, knygas, sienų dekoracijas ir bendras jungiančias sienas.

Atsikratyti pelėsio nėra lengva. Todėl, jei įtariate, kad jūsų namuose yra pelėsių, turėtumėte nedelsdami imtis veiksmų. Pirmasis jo požymis yra specifinis aštrus kvapas. Tada atsiranda pilkos, juodos ar baltos dėmės.

Kaip atsikratyti pelesio namuose? Keletas patarimų

Audiniu nuvalykite pelėsį ant sienų, grindų ir lubų.

Nuvalykite paviršių priemone nuo pelėsių.

Išmeskite visus daiktus, kuriuos labai sugadino pelėsis.

Įsitikinkite, kad patalpa visada gerai vėdinama – oras visada turi cirkuliuoti.

Sumažinkite drėgmę kambaryje: raskite ir pašalinkite visus didelės drėgmės šaltinius

Kaip atsikratyti pelesio kvapo?

Jei pašalinę pelėsį vis tiek jaučiate savitą kvapą, gali būti, kad sporos išlieka arba savitas kvapas susigeria ant baldų sienos. Žinoma, galite rasti įvairių specializuotų produktų, tačiau jei dėl kokių nors priežasčių nenorite jų naudoti, galite išbandyti šiuos klasikinius produktus, kad pašalintumėte kvapus nuo kietų paviršių: didelė acto, citrinos sulčių ir vandens koncentracija, paprastas muilas ir vanduo yra papildomos priemonės likusiam pelėsiui valyti. Naudojant rūgštį (acto arba citrinos rūgšties) liekanas.
Įsitikinkite, kad išvalyta vieta yra pakankamai sausa, nes priešingu atveju gali atsirasti naujų pelėsių. Karšto garo valikliai yra labai veiksmingos priemonės pelėsiui pašalinti nuo medinių paviršių. Kvapams pašalinti tai pat galite naudoti kepimo sodą.
Išvalę formą buitiniais ar specialiai įsigytais įrankiais, 24 valandom pabarstykite soda ant stalčiaus ar lentynos dugno. Naudokite dulkių siurblį, kad pašalintumėte visą sodą. Kitas klasikinis kvapų pašalinimo būdas yra laikraščių lankstymas, nors naudojant šį būdą gali prireikti daugiau laiko.
Nemokamas siuntimas

Visiems užsakymams virš 30€

Greitas

Užsakymų paruošimas

30 dienų

Pinigų grąžinimas

Asmens duomenų

Apsauga