Paprasti kalėdiniai sausainiai, receptai kurie patiks kiekvienam.

Panašu, jog valgomos dovanos kasmet vis populiaresnės, gal išties pavargome nuo daiktų gausos ir reklamos triukšmo? Viena geriausių ir skaniausių šventinių dovanų – naminiai sausainiai. O jie gali būti patys įvairiausi – meduoliniai, pakvėpinti prieskoniais, sviestiniai, su šokolado gabaliukais… Šįkart parinkome įdomių, tačiau nesudėtingų kalėdinių sausainių receptus, produktų jiems rasite visuose prekybos centruose, o ypatingo virtuoziškumo virtuvėje neprireiks.

Traškūs sausainiai su žiemos prieskoniais

Ingredientai:

220 g sviesto, šalto, supjaustyto kubeliais;

100 g cukraus; 50 g rudojo cukraus;

2 didelių kiaušinių tryniai;

2 arbat. šaukšt. vanilės ekstrakto;

1 arbat. šaukšt. druskos;

2 arbat. šaukšt. cinamono;

2 arbat. šaukšt. malto imbiero;

0,5 arbat. šaukšt. malto kardamono (galima keisti maltu/tarkuotu muskato riešutu ar maltais gvazdikėliais);

0,25 arbat. šaukšt. kepimo miltelių; 250 g miltų (ir dar šiek tiek pabarstymui).

Gaminimas:

1. Dideliame dubenyje išsukite sviestą iki purumo, tada suberkite abiejų rūšių cukrų ir sukite, kol masė pabals ir taps puri. Supilkite kiaušinių trynius ir vanilės ekstraktą, sukite, kol masė bus blizgi, vientisa.

2. Suberkite į gautą masę druską, miltus, kepimo miltelius ir prieskonius. Maišykite, kol gausite minkštą tešlą (jei naudojate elektrinį maišytuvą, turi susiformuoti tešlos rutulys).

3. Išverskite tešlą ant lygaus paviršiaus ir trumpai paminkykite, kol nebus sausų miltų. Padalinkite tešlą į dvi dalis, suformuokite diskus, susukite į maistinę plėvelę ir dėkite valandai į šaldytuvą.

4. Orkaitę įkaitinkite iki 180°C laipsnių temperatūros. Iš šaldytuvo išimtai tešlai leiskite pabūti kambario temperatūroje 5 min., kad kiek suminkštėtų.

5. Dvi dideles skardas išklokite kepimo popieriumi. Iškočiokite kiekvieną tešlos diską iki 0,5 cm storio lakšto. Naudodami formeles išpjaukite sausainius, atsargiai dėkite ant paruoštų skardų. Jei norite, pabarstykite cukrumi, švelniai pakočiokite ir dėkite skardas į šaldytuvą dar 10 min.

6. Kepkite sausainius 12–15 min., kol bus auksiškai rusvi. Iškepus leiskite pabūti skardoje kelias minutes, o tada baikite vėsinti ant grotelių.

Šie sausainiai, laikomi sausoje vietoje, skanūs išliks apie porą savaičių.

Vaniliniai sausainiai su medumi

Ingredientai:

300 g miltų; 0,5 arbat. šaukšt. malto kardamono;

0,5 arbat. šaukšt. druskos; 100 g cukraus;

2 vanilės ankštys, perpjautos išilgai (jei neturite, galite keisti pora šaukštelių kokybiško vanilės ekstrakto);

220 g sviesto, kambario temperatūros;

1 didelio kiaušinio trynys; 80 g medaus, skysto.

Gaminimas:

1. Dubenyje sumaišykite miltus, kardamoną ir druską.

2. Į kitą dubenį suberkite cukrų ir iškrapštykite iš vanilės ankšties sėklytes (pačių ankščių neišmeskite, pravers kitiems desertams). Pirštais trinkite cukrų ir sėklytes, taip šios perduos cukrui savo aromatą. Į cukrų sudėkite sviestą ir išsukite iki lengvos, purios masės. Tuomet supilkite medų ir trynius, vėl išsukite.

3. Lėtai sukdami masę per kelis kartus suberkite sausuosius ingredientus, maišykite, kol neliks sausų dalelių.

4. Padalinkite tešlą perpus ir suvoliokite iš jų porą ritinėlių, suvyniokite į maistinę plėvelę ir dėkite porai valandų į šaldytuvą.

5. Įkaitinkite orkaitę iki 180°C laipsnių temperatūros.

6. Ant lygaus paviršiaus paberkite cukraus ir pavoliokite cukruje tešlos „dešreles“ švelniai paspausdami, kad cukrus priliptų. Tada supjaustykite dešreles 0,7–10 mm storio griežinėliais ir dėkite juos ant kepimo popieriumi išklotų skardų, dėkite kelioms minutėms į šaldytuvą, kad sukietėtų.

7. Kepkite apie 12–16 min., kol sausainių pakraštėliai bus rudi, tačiau viduriukas dar šviesus. Iškepusiems leiskite kelias minutes atvėsti skardoje, o tada perkelkite ant grotelių, kad visiškai atšaltų.

Šie sausainiai, laikomi sausoje, vėsioje vietoje, skanūs išliks 3–5 dienas.

Sviestiniai citrininiai sausainiai

Ingredientai:

220 g sviesto; 370 g miltų; 1/2 arbat. šaukšt. druskos; 150 g cukraus; 2 arbat. šaukšt. nutarkuotos citrinos žievelės (geltonosios dalies, geriau naudoti ekologiškus vaisius); 1 arbat. šaukšt. vanilės ektrakto; 4 kiaušinių tryniai. glajui (galite jo ir nenaudoti, bet bus gražiau ir skaniau): 100 g cukraus pudros; 2 valg. šaukšt. šviežiai spaustų citrinos sulčių (gali reikėti mažiau ar daugiau).

Gaminimas:

1. Dubenyje sumaišykite miltus (porą šaukštų pasilikite), druską, citrinos žievelę ir kepimo miltelius.

2. Kitame dubenyje išsukite sviestą ir cukrų (masė nebūtinai turi tapti puri, nepersistenkite). Supilkite kiaušinių trynius bei vanilės ekstraktą, pamaišykite, kad vienodai pasiskirstytų. Pamažu maišydami supilkite ir sausuosius ingredientus, pamaišykite tik tiek, kad ingredientai susijungtų, o tada rankomis suformuokite du diskus, suvyniokite į maistinę plėvelę ir dėkite į šaldytuvą bent porai valandų.

3. Įkaitinkite orkaitę iki 180° C laipsnių temperatūros. Išimkite po vieną tešlos diską iš šaldytuvo, leiskite kiek pastovėti, o tada iškočiokite ant kepimo popieriumi iškloto paviršiaus iki 5–7 mm storio lakšto, jei reikia barstykite šiek tiek miltų, kad tešla neliptų.

4. Specialiomis formelėmis išpjaukite sausainius ir atsargiai perkelkite juos ant kepimo popieriumi išklotų skardų. Taip suformuokite sausainius iš visos tešlos.

5. Kepkite 12–14 min., tačiau stebėkite, kad sausainiai neimtų stipriai rusti. Iškepus leiskite visiškai atvėsti ir tik tada dekoruokite glajumi.

6. Glajų pagaminsite mažame dubenėlyje sumaišę cukraus pudrą su šaukštu citrinos sulčių, o tada vis papildydami sultimis, kol glajus bus tekančios konsistencijos. Apšlakstykite glajumi sausainius, jei norite, kol jis nesustingęs, pabarstykite patinkančiomis valgomomis puošmenomis, o tada leiskite galutinai sustingti.

Šie sausainiai, laikomi sausoje, vėsioje vietoje, skanūs išliks 3–5 dienas.

Cukruoti vaniliniai sausainiai

Ingredientai:

220 g sviesto, šalto, supjaustyto kubeliais; 150 g cukraus (ir dar apie 100 g sausainių apibarstymui);

1 vanilės ankštis, perpjauta išilgai (jei neturite, galite keisti šaukšteliu kokybiško vanilės ekstrakto);

2 dideli kiaušiniai;

260 g miltų, ir dar šiek tiek pabarstymui.

Gaminimas:

1. Sviestą, iš ankšties iškrapštytas sėklytes ir 150 g cukraus išsukite dubenyje mediniu šaukštu iki purios lengvos masės (galite naudoti ir elektrinį maišytuvą). Supilkite vieną kiaušinį, išmaišykite.

2. Į gautą mišinį berkite miltus, greitai suminkykite tešlą, suformuokite iš jos diską ir, suvynioję į maistinę plėvelę, dėkite porai valandų į šaldytuvą.

3. Orkaitę įkaitinkite iki 180°C laipsnių temperatūros.

4. Leiskite tešlai kelias minutes pabūti kambario temperatūroje, o tada plonai iškočiokite ant miltais pabarstyto sviestinio popieriaus lakšto.

5. Išspauskite iš tešlos sausainius, atsargiai sudėkite į skardas, išklotas kepimo popieriumi, ir įdėkite į šaldytuvą 15 min.

6. Praėjus šiam laikui suplakite antrąjį kiaušinį su šaukštu šalto vandens ir šiuo mišiniu aptepkite sausainius, o tuomet gausiau pabarstykite likusiu cukrumi.

7. Kepkite 10–12 min., kol sausainiai taps auksiškai rusvi. Atvėsinkite ant specialių grotelių kepiniams.

Šie sausainiai, laikomi sausoje, vėsioje vietoje, skanūs išliks 2–3 dienas.

Sausainiai su šokolado gabaliukais

Ingredientai:

130 g miltų, ir dar šiek tiek pabarstymui;

0,5 arbat. šaukšt. druskos; 0,5 arbat. šaukšt. kepimo miltelių;

150 g sviesto, kambario temperatūros; 150 g šviesaus rudojo cukraus; 50 g cukraus;

1 didelis kiaušinis, kambario temperatūros; 0,5 arbat. šaukšt. vanilės ekstrakto; 100 g juodojo šokolado arba konditerinio šokolado „sagučių“.

Gaminimas:

1. Orkaitę įkaitinkite iki 220°C laipsnių temperatūros. Dvi dideles skardas išklokite kepimo popieriumi.

2. Dubenyje sumaišykite miltus, druską ir kepimo miltelius.

3. Kitame dubenyje iki purios masės išsukite sviestą ir abiejų rūšių cukrų. Supilkite kiaušinį, vanilės ekstraktą, pamaišykite, kol ingredientai susijungs. Galiausiai suberkite sausuosius ingredientus, kai viskas susimaišys, berkite kapotą šokoladą arba šokolado „sagutes“, pamaišykite, kad vienodai pasiskirstytų.

4. Šaukštu krėskite nedidelius tešlos kauburėlius ant kepimo popieriumi išklotų skardų palikdami nemažus tarpus. Kepkite 6–8 min., kol sausainiai taps švelniai rusvi.

Šie sausainiai, laikomi sausoje, vėsioje vietoje, skanūs išliks 2–3 dienas.

Nemokamas siuntimas

Visiems užsakymams virš 30€

Greitas

Užsakymų paruošimas

30 dienų

Pinigų grąžinimas

Asmens duomenų

Apsauga