Kokie eteriniai aliejai tinka augintiniams?

Veterinarai tikina, kad teigiamas aromaterapijos poveikis žmogui ir gyvūnui moksliniais tyrimais pagrįstas jau seniai, tačiau prieš išbandant aromaterapiją, būtina pasidomėti kaip tinkamai naudoti. Eteriniai aliejai yra skirti tiek žmogaus, tiek jo augintinio gerovei – puikiai fizinei ir emocinei būsenai palaikyti, dezinfekuoti patalpų orą nuo šaltuoju metų laiku siaučiančių virusų ir bakterijų.

3 svarbiausius dalykus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, renkantis eterinį aliejų augintiniui

  1. Galima naudoti tik 100 proc. grynumo eterinį aliejų;
  2. Būtina naudoti gyvūnui saugias priemones ir kvapus. 
  3. Neperdozuokite – vienam kartui naudokite 1–10 lašų. Kad išvengtumėte pernelyg didelės kvapų koncentracijos, naudokite difuzorių.

Apie 80 proc. šunų, anot veterinarijos gydytojos, susiduria su įvairiomis patologijomis dėl odos ar kailio problemų, pavyzdžiui, dermatitu, egzema ar alerginėmis reakcijomis. Vienas aromaterapijos būdų, kuriuos siūlo veisėjai ir veterinarai – specialių eterinių aliejų naudojimas, siekiant sumažinti alerginius simptomus ar kitus negalavimus. Tam tinka levandų, ramunėlių, brazilinių kopalių ar pluoštinių bosvelijų aliejai. Skirtingų kvapų eteriniai aliejai veikia nevienodai: citrusiniai aliejai suteikia energijos ir pakelia nuotaiką, mėtiniai – tonizuoja, ramunėlių ar levandų nuramina.

Specialistų teigimu yra du pagrindiniai eterinių aliejų naudojimo būdai: Pirmasis – per kvėpavimo takus, pavyzdžiui, garinant eterinius aliejus difuzoriuje, uostant iš žmogaus delnų ar dėvint specialius amuletus. Antrasis – paskirstant eterinius aliejus ant kailio ar odos, purškiant pasigamintą purškiklį ant kailio ar naudojant kitas natūralias kosmetikos priemones.

Abu šie būdai tinkami šunims ir žirgams, o katėms, graužikams, paukščiams ir kitų rūšių gyvūnams eterinius aliejus rekomenduojama naudoti per kvėpavimo takus – garinant difuzoriuje.

Išskirsime 5 eterinių aliejų naudojimo būdus augintinių priežiūrai

Kovai su parazitais. Paskleidus su augaliniu aliejumi maišytus eterinius aliejus ant šuns kailio, jis veikia kaip erkių atbaidymo priemonė ir gali padėti apsisaugoti nuo kraujasiurbių parazitų. Tam tinkami citrinžolių, kvapiųjų citrinžolių, levandų, eukaliptų, rozmarinų, pelargonijų, arbatmedžio ir citrinų eteriniai aliejai.

Gyvūnui nuraminti. Ne tik žmonės, bet ir jų augintiniai gali jausti nerimą. Tai gali nutikti netekus šeimininko, persikėlus į naujus namus, sergant įvairiomis ligomis ar dėl daugybės kitų priežasčių. Rekomenduojama eterinius aliejus paskirstyti ant šuns nugaros, krūtinės bei pilvo srityje – ant kailio arba odos. Nerekomenduojama eterinių aliejų naudoti augintinio galvos srityje – prie akių ir burnos. Kovojant su augintinio nerimu tinka levandų, ramunėlių, kedrų, pluoštinių bosvelijų, apelsinų, mandarinų, vetiverijų, kvapiųjų kanangų (ylang ylang) eteriniai aliejai.

Kovai su odos alergijomis. Alerginė reakcija augintiniui gali kilti dėl netinkamo maisto, priežiūros priemonių ar ligų. Nustatyti alergijos priežastį ir ją išspręsti padės veterinarijos gydytojas, tačiau kovoti su jos padariniais, tokiais kaip odos niežėjimas, pleiskanojimas ar padidėjęs kailio slinkimas, gali pagelbėti eteriniai aliejai, saugiai paskirstomi ant probleminės vietos. Tam tinka levandų, pluoštinių bosvelijų arba mirų eterinis aliejus, praskiestas su augaliniu simondsijų, sviestmežio ar kitu pasirinktu aliejumi.

Maudynėms. Kartkartėmis, maudant augintinį, galima įmaišyti keletą lašų eterinio aliejaus į šampūną ir mišinį paskirstyti po kailį. Mišinį galima naudoti ne tik kovai su parazitais, odos problemoms spręsti, bet ir plauko augimui ir stiprinimui – tam puikiai tinka rozmarinų eterinis aliejus.

Pėdučių priežiūrai. Eterinis aliejus rekomenduojamas suskeldėjusių, išsausėjusių ar suskilinėjusių letenų pagalvėlių priežiūrai. Levandų, pluoštinių bosvelijų, mirų ar arbatmedžio eterinio aliejaus ir natūralaus sviestmedžio aliejaus mišinys veikia kaip dezinfekuojanti, drėkinanti, antibakterinė ir antivirusinė priemonė. Šį mišinį galima pasigaminti namuose – į 30 ml sviestmedžio aliejaus reikia įlašinti iki 10 lašų pasirinkto eterinio aliejaus.

GERIAUSI PASIŪLYMAI

Susisieksime su jumis, pranešdami apie geriausias akcijas.

Savaitės perkamiausi

Nemokamas siuntimas

Visiems užsakymams virš 30€

Greitas

Užsakymų paruošimas

30 dienų

Pinigų grąžinimas

Asmens duomenų

Apsauga