Eterinių aliejų penketukas žvalesniam ir sveikesniam šaltajam sezonui

Žiemos sezonas mums kelia malonias emocijas su nosį kutenančiu šaltuku ir artėjančiomis jaukiomis šeimos šventėmis, tačiau kartu su atvėsusiais orais atkeliauja ir peršalimo simptomai, saulei pasislėpus trūksta energijos ir jaučiasi kiek melancholiškos nuotaikos.

5 eteriniai aliejai puikiai tinkantys žiemos sezonui

Šie aliejukai neabejotinai išsklaidys slogutį ir padės pasijausti žvalesniems, sveikesniems ir budresniems

Citrinų eterinis aliejus (Citrus limon lot.k.) yra nepakeičiamas ryto kvapas”. Citrinų eterinis aliejus yra gaunamas iš citrinų žievelių, jo aromatas yra aktyvus ir tonizuojantis. Tyrimai rodo, kad šio aliejaus įkvėpimas pagerina nuotaiką, žmogus jaučiasi energingesnis ir žvalesnis. Taip pat citrinų aliejus gali sumažinti pykčio lygį, jis stimuliuoja seratonino ir dopamino kiekį organizme, kurie skatina žmogų jaustis laimingesniu ir labiau džiaugtis gyvenimu.

Rozmarinų šakelė

Rozmarinų eterinis aliejus (Salvia rosmarinus lot. k.) yra aitroko kvapo, tačiau jis puikiai dera su citrinų aliejumi. Rozmarinų aliejus kelia tonusą ir išbudina miegalius. Aromaterapeutai teigia, kad būtent jis skatina darbo atmintį, našumą ir koncentraciją. Jei šitokių aliejų energijos užtaisą naudosime oro difuzijai, pajausime, kad galime išlaikyti kur kas ilgesnį dėmesį dirbant, besimokant ar ruošiantis egzaminams. „Tai gali būti puikus pakaitalas kavos puodeliui ar saldžiam energetiniam gėrimui”.

Žiemos periodas neįsivaizduojamas be pipirmėčių eterinio aliejaus (Mentha piperita lot. k.). Šaldantis, intensyvus aliejus yra išgaunamas iš pipirmėčių lapų. Jo cheminėje sudėtyje yra gausu mentolio. Grynas, aukštos kokybės pipirmėčių aliejus yra labai koncentruotas, todėl jis naudojamas labai mažomis dozėmis.

Šviežios žalios mėtos

Netradicinės medicinos žolininkai, homeopatai ir aromaterapeutai teigia, kad pipirmėčių aliejus pasižymi tokiomis savybėmis – mažinantis skausmą, pykinimą, gerinantis kraujo mikrocirkuliaciją, valantis orą, turintis antivirusinių savybių. „Jei jaučiate peršalimo ar slogos simptomus, pabandykite kelis lašus pipirmėčių eterinio aliejaus sumaišyti su saujele druskos ir įberkite į karštą vandenį. Įkvėpę tokių garų, jausite kur kas lengvesnį kvėpavimą”.

Jei jaučiame, kad mūsų imunitetas silpsta, čiobrelių eterinis aliejus (Thymus vulgaris lot. k.) yra puikus pagalbininkas. Čiobrelių eteriniame aliejuje priklausomai nuo jo rūšies gausu karvakrolio arba timolio. Įrodyta, kad karvakrolis padeda esant kvėpavimo takų negalavimams, jis nepakeičiamas natūralus antibiotikas. Timolis yra puikus antioksidantas, taip pat skirtas kvėpavimo takams, plaučių uždegimui gydyti. Čiobrelių eterinio aliejaus 6 lašus sumaišius su baziniu aliejumi pabandykite ištepti krūtinę arba išmasažuoti pėdas. Šis aliejus gali būti puiki apsauga nuo žiemos ligų: bronchito, gripo ar peršalimo ligų.

Raudonėlių eterinis aliejus (Origanum vulgare lot. k.) vainikuoja visą žiemos aliejų penketuką. Ypatingai stiprus aliejus, kuriame taip pat gausu karvakrolio. Raudonėlių eterinis aliejus yra plačiai pripažintas, kaip turintis antivirusinių ir priešuždegiminių savybių. Jis labai dera su čiobrelių ir rozmarinų aliejais. „Jei naudosime mišinius iš kelių eterinių aliejų, poveikis mūsų savijautai bus tikrai stipresnis”.

Visus eterinius aliejus reikėtų vartoti labai atsakingai ir saikingai.

Jei tiksliai nežinote, kaip dozuoti eterinį aliejų, pasitarkite su aromaterapijos specialistais arba šeimos gydytojais.

GERIAUSI PASIŪLYMAI

Susisieksime su jumis, pranešdami apie geriausias akcijas.

Savaitės perkamiausi

Nemokamas siuntimas

Visiems užsakymams virš 30€

Greitas

Užsakymų paruošimas

30 dienų

Pinigų grąžinimas

Asmens duomenų

Apsauga