“Pagal rūbą sutinka, pagal protą išlydi“, – sako lietuvių liaudies patarlė. Dabar tai galiojanti taisyklė. Vidinis grožis palauks, kol tavo aprangos stilius bus priskirtas atitinkamai kategorijai. Statistikos duomenimis, net 93 procentai pirmojo įspūdžio priklauso išvaizdai. Apranga pati kalba už tave.
Kaip pateiksi kitiems save, taip ir būsi vertinamas. Aišku, jeigu sugebėsi patraukti kitų dėmesį savo spindinčiomis akimis ar nepriekaištinga šukuosena, nieks nepastebės net tavo elegantiškos suknelės. Deja, patys suprantame, jog tai praktiškai neįmanoma. Čia ir ateina laikas pripažint, kad stilius atlieka svarbų vaidmenį mūsų gyvenime. Ir tai ne tik parodo, kad mums rūpi kaip atrodome, tai ir tam tikra pagarbos išraiška kitiems. Esame aplinkos dalis. Iškyla problema, kai pradedame kitus vertingi pagal nusistovėjusius standartus. Sakykime, pamatote vyrą su kostiumu, kokios kyla asociacijos? Dažniausiai pasirenkamas aprangos stilius vyrams yra būtent toks. Jis tikriausiai nemažai uždirba, turi gerą išsilavinimą arba prabangų automobilį garaže. Bet netgi norėdamas susilaukti tokių komentarų, vyras negali šiaip užsidėti kostiumą. Turi būti išlaikyta pusiausvyra su kitomis aprangos detalėmis. Taigi, stilius reikalauja nemažai pastangų ir supratimo kaip tinkamai viską suderinti tarpusavyje. Kadangi stilius –asmenybės išraiška.
Gali būti ne pati geriausia tam tikros srities specialistė, tačiau gali kitus priversti manyti kitaip. Tarkim, atėjusi į darbo pokalbį su klasikiniu kostiumėliu ir tvarkinga šukuosena būsi palankiau vertinama. Taip pat negalima čia išskirti aprangos stiliaus apkūnioms formos. Aišku, reikia atsižvelgti į kandidatuojamų pareigų pobūdį. Jeigu darbdavys ieško kūrybingos asmenybės, užsidėjusi varžantį kostiumėlį tik sau pakenksi. Arangos stilius pagal figūrą yra netgi svarbesnis faktorius, nei trendinantys drabužių modeliai, spalvos ar tekstūros. Savo stiliaus gali neatrasti visą gyvenimą. Kiti vadinamąjį stiliaus pojūtį tiesiog turi ( mokosi, mokosi ir dar kartą mokosi). Ir tai mados pasaulyje yra vadinama talentu.
Natūralu, kad tokiam požiūriui kritikos netrūksta. Dažnai girdi sakant, kad stilius gyvenimui įtakos turi mažiausiai. Ir išvis tas besaikis drabužių ir rūbų pirkimas – tikra tuštybė. Netgi Steve Jobs aiškiai leido visiems suprasti, kad drabužiai jam mažiausiai rūpi. Pristatymuose pasirodydamas su džinsais ir baltais sportbačiais, viešai demonstravo tai. Bet kaip kitaip pavadintume tokią aprangą, jei ne Steve Jobs stiliumi? Taigi ir jam drabužių kalba nebuvo svetima. Taip dėmesį sutelkdavo į savus darbus, kadangi pristatymuose svarbiausia būdavo produktas.
Kaip matote, apranga gali daug ką apie jus pasakyti. Pasistenkite, kad tai padėtų jūsų asmenybei atsiskleisti gerąja prasme. Stilius neturi tapti kieno nors kopija, kadangi jūs šiame pasaulyje esate tokia vienintelė. Pabandykite tai atskleisti. Ir nebūtina pastoviai pirkti kažką naujo, kad atrodyti kitaip. Moterims tai padaryti labai paprasta. Klasika tapusi maža juoda suknelė kiekvieną kartą gali atrodyti kitaip. Užsidėkite kitus auskarus, apyrankes ar užsisekite pribloškiantį vėrinį. Jeigu tai jau išbandėte, panaudokite ploną dirželį ar užsidėkite ryškų švarkelį ir neprašausite. Tik nebijokite eksperimentuoti.
Nepamirškite paprastos tiesos, stilius tai tu. Garsusis dizaineris Yves Saint – Laurent yra sakęs, kad svarbiausai aprangos dalis yra tas, kuris ją vilki. Pasitikėkite savimi ir rodykite kitiems savo plačią šypseną. Kadangi be šypsenos, niekada nebūsi pilnai apsirengusi.